Ostan kasutatud vanamööblit

Kui Teil on soov oma vanamööbel ära anda või maha müüa siis võtke ühendust

Sadulsepatööd

Lisaks puitmööbli restaureerimisele teen ka sadulsepatöid. Ehitan pehmele mööblile kogu uue polstri peale.  Enne tööde alustamist toimub mööbli vaatlus. Vaatluse käigus määran ära tegevusprotsessi ja mis vahendeid  selleks tarvis on. Juhul, kui kliendil pole veel pealiskangast soetatud, soovitan, millist kangast võiks eelistada ja missugune riidemuster sobiks antud mööblistiiliga kõige paremini kokku.  Kui kangal on suur muster, läheb riiet natuke rohkem.

Edasi arutlen kliendiga kas on soov jätta mööbliesemele algne peitsi või värvitoon. Sama kehtib ka pinnaviimistluse kohta - kas katan mööbli laki, õli või vahaga. Tööprotsessi käigus saab tulla ka koha peale vaatama, milline värvitoon kõige paremini sobib. Tihti on  algne viimistlus kõige parem. Edasi määran ära kas ja kui palju on vaja liimida. Enamasti mõned tapid ikka logisevad. Reegel on see, et kõik logisevad tapid tuleb lahti võtta ja uuesti liimida. Parandused teen tavaliselt siis, kui mööbel on lahti võetud, aga see ei ole reegel, kuna vahest on mõnda parandust parem enne lahtivõtmist teha. Pärast liimimist asetan paika nurgad(näiteks toolil). Kohad, kus koid on puidudetaili juba liialt kahjustanud, vahetan välja ehk plommin ja teen uued ühendused.

Kui mööbliesemele on viimistlus tehtud, hakkan sinna peale ehitama polstrit. Seda tehes kasutan uusi ja algupäraseid materjale (mererohi, kotiriie, jõhv, kanepinöör jne.) Enne polsterdamist on hea jälgida kuidas seda algselt on tehtud, sest algset jäljendades saab kõige parema tulemuse. Juhul, kui soovite ise  polstrit teha, siis soovitan teha fotosid erinevatest remondi etappidest, et lihtsam oleks mööbel hiljem kokku panna.

 

Kontakt:

Asukoht: Piiri 5, Keila
Mob: 5662 1370
antiik@antiik.net